X
تبلیغات
زولا


آرامش کامل

دوشنبه 3 آبان‌ماه سال 1389 ساعت 12:50 ب.ظ


۱ سی‌دی
قیمت : ۲۵۰۰ تومان


{توجه : برای استفاده بهینه و حداکثر از این مجموعه باید از هدفون های استریو استفاده کنید }


 

آرامش کامل خالی از هرگونه گفتار و صحبتی است . آرامش کامل حاوی شصت دقیقه امواج بسیار آرام بخش آلفا می باشد . هدفون را در گوش خود بگذارید و چشم هایتان را ببندید . عضلات شما آرامش پیدا می کنند ، ترس ها و استرس ها از بین می روند . کم کم خود را آزاد از تنش های فیزیکی و ذهنی در می یابید .متد اثبات شده به کار رفته در این موسیقی درمانی :این برنامه دو نیم کره راست و چپ مغز را متعادل می کند تا به وضعیت ذهنی ویژه ای به نام Hemispheric Synchronization برسد.

یک قابلیت ویژه این تکنولوژی استفاده از فرکانس های مشخص شده در یافته های علمی به نام Window Frequencies است ، که بر بدن در سطح سلولی تاثیر می گذارد.

شنوندگان این برنامه می گویند . عملا آرامش خود را در یک سطح فیزیکی حس می کنند در حالی که انرژی مثبت و احساسات خوب در آنها جاری می شود.

این برنامه همچنین باعث افزایش تمرکز ، افزایش خلاقیت نیز می شود.خرید
اما امواج مغزی و ضرب‌های بینورال چیست و چگونه این موسیقی درمانی تاثیر می کند؟
EEG و وضعیت مغزاز تکنولوژی EEG برای اندازه گیری لرزش های الکتریکی مغز استفاده می شود. نتیجه نمونه EEG شامل عناصری فرکانسی عموما زیر ۳۰ مگاهرتز می باشد. فرکانس ها در چهار دسته تقسیم می شوند :


دلتا ( بین ۰٫۵ تا ۴ هرتز) : خواب عمیق

تتا (۴ تا ۸ هرتز) : خستگی و خواب آلودگی

آلفا (۸ تا ۱۴ هرتز) : رلکس اما آگاه

بتا (۱۴ تا ۳۰ مگاهرتز) : کاملا آگاه و همراه با تمرکز

فرکانس حاکم در الگوی EEG نشان می دهد که وضعیت مغزی چگونه است. اگر دامنه محدوده فرکانسی آلفا بیشترین باشد گفته می شود مغز در وضعیت آلفا قرار دارد. البته سایر فرکانسها نیز همچنان وجود خواهند داشتکشیدن وضعیت مغزی به یک حالت دلخواه

اگر محرک خارجی به مغز اعمال شود، قادر است فرکانسهای مغز را از وضعیتی به وضعیت دیگر انتقال دهد. به عنوان مثال اگر کسی در وضعیت بتا باشد (کاملا آگاه) و یک محرک ۱۰ هرتز برای مدتی به مغز وی اعمال شود ، وضعیت مغزی معمولا به سمت محرک حرکت می کند. نتیجه آرامش یافتن شخص مورد نظر می باشد.

اگر وضعیت مغزی به عامل محرک نزدیک باشد ، نتیجه موثرتر خواهد بود. بنابراین وقتی از فرکانسی به فرکانس دیگر می رویم ، فرکانس آغازین باید تا جای ممکن به وضعیت مغزی شما نزدیک باشد. سرعت تغییر فرکانس باید به اندازه ای باشد که مغز شما همراه با آن تغییر فرکانس دهد. اندازه گیری دقیق وضعیت مغز بدون دستگاه غیر ممکن است، اما می توان به صورت پیش فرض این را مد نظر قرار داد که در طول روز و در حالت عادی وضعیت مغز در حالت بتا (۲۰Hz) قرار دارد.

 
 

 

تحریک مغز با ضرب های بینورال

ساده ترین راه برای تحریک مغز استفاده از گوش‌ها است. اما انسانها نمی توانند صداهایی با فرکانس کم را بشنوند. برای همین از ضرب های بینورال یا ضرب های دوگوشی استفاده می شود. اگر در گوش چپ، فرکانس ثابت ۵۰۰Hz و در گوش راست فرکانس ثابت ۵۱۰Hz پخش شود، این دو فرکانس در مغز با همدیگر ترکیب خواهند شد، و تفاوت آنها یعنی ۱۰Hz توسط مغز دریافت می شود که روشی مناسب برای تحریک مغز خواهد بود.

با کمک روشهای فوق می توان به نتایج زیر توسط ضرب های دوگوشی دست یافت :

مدیتیشین و ریلکسیشن

یادگیری و آموزش

کاهش نیاز به خواب

درمان بیماریهای خاص

و …
خرید
 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo